تعویض پنجره قدیمی با پنجره های دوجداره

تعویض پنجره قدیمی با پنجره های دوجداره

هنوز هم پنجره قدیمی در ساختمان های قدیمی دیده می‌شود و همه پنجره‌های ساختمان‌های شهر دوجداره نیستند. تعویض پنجره قدیمی با پنجره های دوجداره بسیار آسان است. ساختمان‌هایی که پنجره‌ قدیمی دارند، اغلب از نظر تهویه و عایق بودن برای سرما یا گرما دچار مشکل هستند. معمولا اکثر افراد برای تعویض پنجره، این تصور را دارند، که باید همه خانه را به هم بریزند، اطراف پنجره را تخریب کنند. پنجره قدیمی را با ریخت و پاش‌های زیاد از جا درآورند، در نهایت پنجره جدید را نصب کنند. بساط گچ و سیمان و رنگ را برای بازسازی اطراف پنجره آماده کنند. همین تصور باعث می‌شود که خیلی از این افراد برای تعویض پنجره‌های قدیمی خود اقدام نکنند. با منصرف شدن از این کار، خودشان را از مزایای پنجره‌ دوجداره الیت محروم کنند.

 

با الیت تو 3 مرحله پنجره خونه رو عوض کن

1-اندازه گیری درب و پنجره ها و بررسی ساختمان

2-اعلام طرح و محاسبه هزینه

3-تعویض سریع و بدون تخریب

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره الیت

تعویض پنجره

ما در این مقاله قصد داریم درباره دلایل ضروری برای تعویض پنجره‌ قدیمی، روش‌های تعویض پنجره و چگونگی نصب پنجره دوجداره بدون هرگونه دردسر و تخریب صحبت کنیم. پس برای آن که از تمام جزئیات تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره جدید آگاه شوید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

 

چرا تعویض پنجره قدیمی ضروری است؟

همان‌طور که عنوان کردیم، پنجره‌ قدیمی چوبی، آهنی دارای ویژگی‌های مثبت و منفی مختلفی است، اما در این بین ویژگی‌های کاربردی و برتر پنجره‌های دوجداره آلومینیوم بیش از بقیه انواع پنجره است. شاید پس از آنکه به فکر تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره دوجداره افتادید، برایتان این سوال پیش آید که چرا باید پنجره‌ها را عوض کنید و زمان و هزینه صرف این تغییر کنید.

این سوال به خصوص برای کسانی پیش می‌آید، که پنجره‌های قدیمی آن‌ها همچنان سالم و پایدار است. برای پاسخ به این سوال باید گفت، عوامل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد ضرورت تعویض پنجره قدیمی برای شما خواهد شد. اکنون به بررسی برخی از عواملی می‌پردازیم، که ضرورت جایگزینی پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های دوجداره را مشخص می‌کند.

لزوم تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره دو جداره آلومینیومی
جلوگیری از هدر رفت گرما و سرما
زیبایی و تنوع در رنگ
عایق صوتی
کاهش هزینه های اقتصادی و انرژی
افزایش طول عمر درب و پنجره
تعویض شیشه قدیمی پنجره دوجداره برای افزایش کارایی در مصرف انرژی
تنوع در انتخاب درب و پنجره و یراق آلات
مقاومت در برابر نفوذ آب باران
عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
غیر قابل اشتعال در آتش سوزیها و دوام و استحکام بالا
وزن کم،قابلیت بازیافت،سهولت در نظافت و سرعت در نصب

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

این روزها قیمت انرژی‌ برق و گاز نسبت به گذشته افزایش یافته است. با افزایش قیمت انرژی، ضرورت حفظ انرژی موجود در فضای خانه یا دفتر کار و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بیشتر احساس می‌شود. نصب پنجره‌های دوجداره به جای مدل‌های قدیمی، علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود و به محیط زیست کمک می‌کند، هزینه‌های مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد. وجود پنجره دوجداره باعث می‌شود که در زمستان گرمای داخلی خانه حفظ شود و در تابستان، سرمای ایجاد شده با وسایل سرمایشی در داخل خانه بماند و خنکای مطبوع خانه از درزهای پنجره‌های قدیمی غیراستاندارد خارج نشود. این پنجره‌ها همچنین در حالت بسته از ورود گرد و غبار به داخل محیط خانه جلوگیری می‌کنند و مانع نفوذ آلودگی‌ هوا به داخل خانه می‌شوند.

جلوگیری از گسترش آلودگی‌های صوتی

علاوه بر تاثیر مثبت پنجره‌های دوجداره بر صرفه‌ جویی در مصرف انرژی، این پنجره‌ها بر حفظ آرامش خانه نیز تاثیرگذار هستند. معمولا میزان آلودگی‌های صوتی در شهرهای توسعه یافته امروزی بسیار زیاد است. زمانی که پنجره‌های معمولی و قدیمی بر دیوار خانه ما نصب هستند،‌ این سر و صداها بیش از همیشه به گوش می‌رسد، اما گوش انسان با گذشت زمان به آن‌ها عادت می‌کند و آن‌ها را نمی‌شنود. با وجود این، آلودگی‌های صوتی باز هم بر سلامت انسان تاثیر می‌گذارند.

آلودگی‌های صوتی علاوه بر اینکه در طولانی مدت باعث کاهش قدرت شنوایی انسان می‌شود، به سلامت جسمی، روانی و وضعیت خواب او نیز آسیب می‌رساند. این آسیب‌ها باعث کاهش کیفیت زندگی انسان می‌شود و ممکن است، حتی باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند اختلالات رفتاری، گفتاری و روحی بشود. پس تعویض پنجره‌ها و جایگزین کردن آن‌ها با پنجره‌های دوجداره، نقش مهمی در حفظ سلامتی انسان دارد.

افزایش امنیت خانه و محیط کار

عامل دیگری که ضرورت تعویض پنجره‌های قدیمی را ملموس‌تر می‌کند، موضوع حفظ امنیت است. پنجره‌های دوجداره دارای شیشه‌های محکم‌تری هستند که آسیب رساندن به آن‌ها به مراتب دشوارتر است. همین ویژگی باعث می‌شود که احتمال دسترسی سارقین به خانه کم‌تر شود. پنجره‌های دوجداره همچنین دارای قفل‌هایی هستند، که هنگام بسته شدن از چند نقطه محکم می‌شوند. این موضوع در افزایش و حفظ امنیت خانه بسیار اهمیت دارد. از آن‌جایی که امنیت پنجره‌های دوجداره بسیار بالا است، کم‌تر پیش می‌آید که نصب حفاظ‌های آهنی مورد نیاز باشد، بنابراین با نصب پنجره‌های دوجداره، زیبایی ظاهری ساختمان نیز حفظ می‌شود.

کمک به محافظت از محیط زیست

پنجره‌های دوجداره الومینیوم دوستان طبیعت به حساب می‌آیند. موادی که در تولید این پنجره‌ها به کار رفته است، شامل هیچ‌گونه مواد زاید و سمی نمی‌باشد. بنابراین میزان آلودگی‌های صنعتی ناشی از تولید این پنجره‌ها برای محیط زیست، بسیار کمتر است. پس اگر دوست‌دار محیط زیست هستید و کره زمین را خانه خود می‌دانید، بهتر است هر چه زودتر برای استفاده از پنجره‌های دوجداره آلومینیومی الیت اقدام کنید.

مقاومت در برابر زلزله

ساختمان‌هایی که دارای پنجره‌های دوجداره هستند، در برابر زلزله مقاومت بیش‌تری دارند. همه ما می‌دانیم که زلزله ممکن است در هر مکان و هر زمانی اتفاق افتد. هر زمان که زلزله اتفاق می‌افتد، آسیب‌پذیرترین قسمت خانه و اولین قسمتی که امکان تخریب دارد، شیشه‌های پنجره است. اگر به جای پنجره قدیمی، پنجره دوجداره با شیشه‌های مخصوص نصب کرده باشید، شیشه‌ها در برابر حرکات ناشی از زمین لرزه مقاومت دارند و خرد نخواهند شد. شیشه‌های پنجره‌های دوجداره بسیار مقاوم هستند و به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارند، در زلزله مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند.

افزایش ارزش اقتصادی ملک

اگر پنجره قدیمی خانه یا دفتر کار خود را تغییر دهید و پنجره آلومینیومی دوجداره نصب کنید،‌ ارزش ملک شما بالا می‌رود. بنابراین حتی اگر در آینده نیز قصد خرید و فروش ملک خود را داشته باشید، تغییر پنجره‌های قدیمی یک سرمایه‌گذاری آینده‌نگرانه به حساب می‌آید که باعث افزایش قیمت ملک شما خواهد شد. پس اگر با دیدگاه اقتصادی نیز به موضوع تغییر پنجره قدیمی ملک خود نگاه کنیم. ممکن است در ابتدا برای نصب پنجره‌های جدید هزینه کنیم، اما در طولانی مدت یک سرمایه‌گذاری سودآور انجام داده‌ایم.

تعویض و نصب پنجره دوجداره جدید

مراحل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

اکنون اگر تصمیم گرفته‌اید که پنجره قدیمی خانه یا محل کار خود را تعویض کنید و به جای آن یک پنجره دوجداره UPVC زیبا و کاربردی نصب کنید،‌ بهتر است در قدم اول با یک مشاور متخصص و قابل اعتماد در زمینه ساخت و نصب پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی ارتباط برقرار کنید. همکاران متخصص، با تجربه و با سابقه ما در الیت آماده ارائه مشاوره در خصوص تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های جدید و پاسخ به سوالات شما در رابطه با تعویض پنجره ها بدون تخریب هستند.

پس از دریافت مشاوره و قطعی کردن تصمیم خود برای نصب پنجره دوجداره جدید،‌ مدل مورد نظرتان را سفارش می‌دهید و کارشناسان متخصص به محلی که قرار است پنجره‌های آن تعویض شود، مراجعه می‌کنند. ساخت پنجره شما از اندازه‌گیری دقیق ابعاد پنجره‌ها توسط افراد متخصص آغاز می‌شود.

پس از مرحله اندازه‌گیری،‌ پنجره دوجداره مورد نظر شما توسط شرکت سازنده، ساخته و آماده نصب می‌شود. هنگامی که پنجره‌ها آماده شدند، متخصصین نصب برای تحویل و نصب پنجره‌ها به منزل یا محل کارتان مراجعه خواهند کرد. البته این کار با هماهنگی قبلی انجام می‌گیرد،‌ زیرا نصب پنجره‌ها بسته به تعداد و ابعاد آن‌ها چند ساعت زمان لازم است.

پنجره‌های قدیمی بدون هرگونه تخریب تعویض می‌شود

تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره دوجداره جدید، نیاز به هیچ گونه تخریبی ندارد و یکی از ساده‌ترین عملیات ساختمانی به شمار می‌رود. برای تعویض پنجره‌ها هیچ گونه مواد و مصالح ساختمانی لازم نیست و تنها باید، پرده‌ها را باز کنید، اطراف هر پنجره را تا دو متر از لوازم خانه خالی کنید و روی مبلمان را با پارچه‌ای بپوشانید تا جابه‌جا و باز و نصب کردن پنجره‌ها آسیبی به لوازم شما نرساند و باعث کثیف شدن آن‌ها نشود.

در آغاز کار عملیاتی نصب، ابتدا تمام ستون‌های افقی و عمودی قاب پنجره قدیمی با استفاده از فرز مخصوص بریده می‌شود و تنها فریم محیطی پنجره قدیمی داخل دیوار باقی می‌ماند. سپس پنجره‌های جدید دوجداره یو پی وی سی روی این قاب با استفاده از پیچ‌های محکم نصب می‌شود. معمولا پس از اتمام کار، فریم محیطی پنجره قدیمی به هیچ عنوان دیده نمی‌شود.

پس از نصب پنجره‌ها،‌ دور تا دور آن‌ها با استفاده از فوم و چسب مخصوص، آب‌بندی و عایق‌بندی می‌شود. حالا نوبت نصب شیشه‌های دوجداره است و پس از آن دیگر کار تمام می‌شود. معمولا نصاب‌ها در انتها برای رگلاژ پنجره اقدام می‌کنند، اما حواستان باشد؛ اگر فراموش کردند حتما انجام این کار را در پایان نصب از آن‌ها درخواست کنید.

هزینه تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

قیمت این پنجره‌ها بسته به برند و نوع آن‌ها مختلف است. الیت به عنوان تولیدکننده پنجره‌های دوجداره ، با  همکاری با برندهای مطرح، می‌تواند راهنمای شما در خصوص خرید و نصب پنجره‌های دوجداره وارداتی و دارای برند بین‌المللی باشد.

دقت کنید که اگر تصمیم به خرید پنجره‌های دوجداره با برندهای غیر ایرانی باشید، قیمت‌ها به دلار وابسته است و در نتیجه بالا و پایین رفتن نرخ کشوری دلار کاملا روی قیمت پنجره‌های جدید موثر است و به همین دلیل ممکن است هزینه تعویض پنجره قدیمی با دوجداره با برنامه ریزی های شما متفاوت باشد. اگر قصد خرید از شرکت معتبری مانند الیت داشته باشید، مشاوران برای انتخاب بهترین نوع پنجره با مناسب‌ترین قیمت به شما کمک می‌کند.

قیمت پنجره‌های دوجداره به جنس پروفیل، نوع یراق‌آلاتی که در آن‌ها استفاده می‌شود، ابعاد پنجره، رنگی بودن یا نبودن پنجره و نوع شیشه آن بستگی دارد. بنابراین برای اطلاع دقیق از قیمت‌ خرید و نصب پنجره‌های دوجداره بهتر است به قیمت‌های اعلام شده در سایت‌های مختلف اتکا نکنید و با شرکتی معتبر تماس بگیرید. الیت در این زمینه، همواره آماده ارائه مشاوره به شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر با الیت در تماس باشید.

 

تعویض پنجره قدیمی

تجهیزات و بخش های مختلف هر ساختمان و خانه ای به مرور زمان قدیمی و کهنه می شوند و به بازسازی، تعمیر و یا حتی تعویض احتیاج دارند. در و پنجره های خانه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با گذشت زمان و در اثر مجاورت در و پنجره ها با رطوبت، باد و باران، انواع آلودگی ها و … این بخش دچار خرابی می شود و باید برای جلوگیری از ایجاد آزار و اذیت و همچنین خرابی ظاهر محیط به فکر تعویض پنجره قدیمی باشید.
تعویض در و پنجره همواره در ذهن ما با تخریب و بنایی همراه است و همین می تواند باعث شود تا به تعویض در و پنجره به صورت جدی فکر نکرده و به دلیل نگرانی بابت زمانبر، هزینه بر بودن یا مشکلات متعدد تخریب از خیر تعویض پنجره قدیمی بگذرید.
اما در این میان راه حل های مناسبی نیز وجود دارند و به کمک این راهکارها و روش ها میتوان هم در و پنجره های قدیمی را تعویض کرد و هم نگرانی چندانی بابت مشکلات احتمالی ناشی از این تعویض نداشت.

مشکلات در و پنجره قدیمی

پنجره قدیمی می تواند با خود مسائل و مشکلات مختلفی را به همراه داشته باشد. شاید اولین مشکلی که پنجره قدیمی و شاید خراب برای شما ایجاد کند تاثیر بر زیبایی ظاهر محیط است. قطعا در و پنجره ی قدیمی شما که سالهاست وظیفه ی خود را انجام داده و مدت هاست که عمر خود را کرده اند. حالا خسته تر از آن است که بتواند مثل روز اول زیبا و متناسب باشد. از طرفی دیگر پنجره ی کهنه ی شما توان مقابله با هوای گرم و سرد را نداشته و به راحتی می تواند باعث هدر رفتن انرژی و در پی آن هدر رفت هزینه و سرمایه نیز بشود.
یکی دیگر از مواردی که می تواند به عنوان یک دغدغه در استفاده از پنجره های قدیمی به حساب آید، عایق صدا نبودن این محصول است. پنجره های قدیمی که چند جداره نبوده و از ساختار عایق و مناسبی بهره مند نیستند، نمی توانند در مقابل ورود یا خروج سروصدا مانع خوبی باشند. همین امر می تواند باعث از بین رفتن آسایش شما شود.
مشکلات در و پنجره قدیمی به این چند مورد خلاصه نمی شوند. اما آنچه مهم تر از شمردن این مشکلات است پیدا کردن راه حلی برای آنها است. شاید ابتدای امر به فکر تعمیر در و پنجره باشید اما باید بدانید تعمیر در و پنجره فقط در مواردی که مشکلات جزئی مربوط به یراق آلات و مواردی از این دست وجود داشته باشد کاربردی است. حال که به دنبال راه حلی اصولی هستید تا به طور کلی شما را از دردسرهای پنجره قدیمی رها سازد باید به فکر تعویض آن باشید.
خوب است بدانید تعویض پنجره قدیمی به خودی خود راه حل نیست بلکه تعویض پنجره قدیمی با محصولی مناسب و کاربردی است که راه حلی مناسب به حساب می آید. نکته ی مهم در تعویض پنجره قدیمی انتخاب محصول باکیفیت است اما پنجره با کیفیت چه خصوصیاتی دارد؟


خصوصیات پنجره با کیفیت

عایق بودن در و پنجره 

یکی از خصوصیات مهم در و پنجره مرغوب و باکیفیت عایق بودن آن است. در زمان انتخاب در و پنجره و تعویض پنجره ی قدیمی از گزینه های مناسب در و پنجره های دو یا سه جداره هستند که می توانند نقش عایق را به خوبی و درستی اجرا کنند.
وجود 2 یا 3 جداره شیشه در ساختار این محصول باعث می شود تا هم عایق سروصدا و هم سرما و گرما باشد. البته وجود گاز آرگون پس از ایجاد خلا در فضای بین شیشه ها آن هم به درستی و به صورت دقیق و همچنین توسط افراد و ابزار حرفه ای خود نقش مهمی در ساخت در و پنجره هایی با کارایی ویژه دارند.
از طرفی دیگر در ساختار بسیاری از در و پنجره های دو جداره و سه جداره از پروفیل استفاده می شود. در صورتی که کیفیت پروفیل کاربردی مناسب و در سطح مطلوبی باشد این بخش نیز می تواند به تقویت خاصیت عایق در و پنجره کمک کند.

مقاوم در برابر ورود گرد و غبار 

علاوه بر تمام این موارد در و پنجره های دو و سه جداره در مقابل ورود آلودگی و ذرات گرد و غبار نیز مانع خوبی به حساب می آید. جلوگیری از ورود چنین مواردی به داخل محیط، احتیاج به درزبندی در و پنجره با دقت بالایی دارد. استفاده از لاستیک های مناسب در ساخت در و پنجره باکیفیت یکی از مواردی است که باعث می شود در و پنجره شما قدرت بیشتر و عملکرد بهتری به عنوان یک عایق داشته باشد.

نوع پروفیل استفاده شده در پنجره 

یکی دیگر از خصوصیات پنجره دو جداره و سه جداره با پروفیل upvc که باعث می شود هر کسی تمایل به تعویض پنجره قدیمی با این محصول داشته باشد، مقاومت بالای پروفیل به کار رفته در این محصول است. پروفیل upvc می تواند در مقابل تغییرات آب و هوایی، قرار گرفتن در مجاورت رطوبت و باران و مواردی از این دست و همچنین آلودگی های محیطی این در و پنجره را از تغییر و خرابی نجات دهد. از طرفی دیگر این نوع پروفیل در مقابل گرما و حتی آتش سوزی می تواند مقاومت خوبی نشان دهد و باعث گسترش آتش نمی شود.


چند نکته ی مهم در تعویض پنجره قدیمی

زمانی که شما تصمیم به تعویض پنجره قدیمی می گیرد باید نکات و جزئیات مهمی را در نظر داشته باشید. این نکات به شما در انتخاب و خرید محصول کاربردی کمک می کند.

اندازه گیری درست

باید توجه داشته باشید هنگام تعویض پنجره قدیمی اندازه گیری درست فضا برای ساخت پنجره جدید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از برندهای معتبر و حرفه ای این امکان را برای مخاطبین خود فراهم می کنند تا اندازه گیری فضا توسط متخصصین انجام شده تا اندازه های درست و دقیقی برای ساخت پنجره به دست آید. متخصصین الیت به صورت رایگان در محل مورد نظر شما حاضر می شوند و اندازه گیری های دقیق و کاملا درست توسط افراد حرفه ای و استادان کار انجام می شود.

اعتماد به تولیدکنندگان حرفه ای

به احتمال زیاد تشخیص پروفیل یا شیشه ی مرغوب و باکیفیت کاری نیست که شما به تنهایی از پس آن برآیید اما در صورتی که در زمان انتخاب و خرید به سراغ تولید کنندگان معتبر و خوشنام بازار بروید خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

نصب در و پنجره

نصب در و پنجره از جمله مواردی است که می تواند به دغدغه در زمان تعویض پنجره قدیمی تبدیل شود. اما در صورتی که امکان نصب بدون تخریب وجود داشته باشد شما می توانید با خیال راحت به فکر تعویض پنجره قدیمی باشید. الیت یکی از تامین کنندگان این محصول است که امکان نصب سریع و با کمترین دردسر برای انواع در و پنجره دو و سه جداره را فراهم می کند و شما می توانید در این زمینه به الیت و تیم حرفه ای آن اعتماد کنید.


بدون هیچ تخریبی پنجره‌های قدیمی را تعویض کنید

بله، بدون هیچ تخریبی می‌توانید پنجره‌ قدیمی خود را با انواع پنجره‌های UPVC عوض کنید. امکان نصب پروفیل‌ها روی تمام پنجره‌های چوبی، آهنی، آلومینیومی وجود دارد. برای انجام این کار نیاز به هیچ‌گونه گچ‌بری و بنایی نیست. تنها لنگه‌های پنجره و شیشه آنها از جایشان بیرون آورده می‌شوند و قاب قدیمی برای قرارگیری زیر کار پروفیل‌ها آماده می‌شوند.
تعویض همه در و پنجره‌های دوجداره یک خانه به طور متوسط به ۶ یا ٧ ساعت زمان نیاز دارد. نیاز به آمادگی اهالی خانه و تغییر در دکوراسیون منزل برای انجام این کار نیست. همه چیز توسط کارشناس فنی در زمان بازدید و اندازه‌گیری در نظر گرفته می‌شود و روال تعویض در و پنجره در کوتاهترین زمان صورت می‌گیرد.
بهترین بخش ماجرا اینجاست که نیازی به ترک منزل نیست؛ تکنسین‌های نصب در و پنجره، به صورت همزمان کار نصب و برش را انجام می‌دهند تا مزاحم ساکنین خانه نشوند. حتی در فصل زمستان نیز با توجه به سرمایی که هنگام برداشت لنگه‌های پنجره قدیمی به درون خانه می‌آید. هر پنجره به صورت مجزا سریعا پس از آماده سازی و برش قاب قبلی، نصب شده و سرجایش قرار می‌گیرد.

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

مشاوره تلفنی یا حضوری رایگان

جهت تماس با متخصصین الیت با شماره 02179481 تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان در زمینه تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دو جداره آلومینیومی الیت داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

عنوان های این صفحه