نماد سایت شرکت الیت (Elite)

درب و پنجره آلومینیومی 🏠 مزایای پنجره دوجداره الومینیومی

پنجره آلومینیومی
4.8/5 - (9 امتیاز)

اگر در حوزه ساختمان مشغول به کار هستید و قصد انتخاب در و پنجره برای ساختمان خود را دارید. در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل یکی از رایج ترین انواع در و پنجره یعنی در و پنجره های آلومینیومی بپردازیم.

آلومینیوم

آلومینیوم از رایج ترین متریال در ساخت پروفیل های درب و پنجره می باشد و از گذشته تا به امروز در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته است. آلومینیوم وزن سبکی دارد و در مقایسه با آهن برای تولید درب و پنجره مناسب تر می باشد. پنجره آلومینیومی دارای تنوع فریم، رنگ، یراق آلات و بازشو می باشند.

آلومینیوم فلزی نقره‌ای رنگ با جلای فلزی، نرم، سبک و دارای قابلیت شکل‌پذیری زیاد است. از ویژگی‌های مهم آلومینیوم، سبک وزنی و قابلیت عدم زنگ‌زدگی می‌باشد. پروفیل اکستروژن آلومینیوم به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین بخش مصارف آلومینیوم به حساب می آید.

بسیاری از ما، درب و پنجره‌های آلومینیومی قدیمی را به یاد داریم. این درب و پنجره‌ها، اولین نسل از درب و پنجره‌های غیرآهنی بودند، که عایق بهتری نسبت به پنجره‌های آهنی داشتند و به همین دلیل، پس از ورود به بازار، بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

پروفیل آلومینیومی

از نظر لغوی، پروفیل به معنای ثابت بودن مقطع در طولی مشخص است. در دنیای فلزات و ساخت و ساز، پروفیل شامل انواع مختلفی است. اصلی‌ترین کاربرد پروفیل‌ها برای ساخت درب و پنجره‌های فلزی می‌باشد.

برای تولید پروفیل آلومینیوم، ابتدا ماده اولیه را که بیلت آلومینیومی نام دارد، تحت فشار بسیار بالا و درجه حرارت مناسب قرار می‌دهند. سپس آن را از میان قالب های مخصوصی حرکت می‌دهند.

به این ترتیب ماده اولیه تغییر شکل پیدا می‌کند و به اشکال مورد نظر درمی‌آید. به خاطر اعمال فرآیند حرارتی و فشار بالا روی فلز آلومینیوم، ماده اولیه کاملا تغییرشکل پیدا می‌کند و در نتیجه پروفیل آلومینیوم تولید می‌شود.

پروفیل‌های آلومینیومی، وقتی همراه با شیشه‌های دوجداره مورد استفاده قرار می‌گیرند، به صورت کامل عایق می‌شوند و دیگر سرما، گرما، گرد و غبار یا سر و صدا از آن‌ها نفوذ نمی‌کند.

انواع پروفیل های درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

  1. پروفیل فریم : برای چهارچوب در یا پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد.
  2. پروفیل ساش یا لنگه: تشکیل دهنده ی بازشوی در یا پنجره که پروفیل در بزرگ تر از نوع پنجره ای است.
  3. پروفیل مولیون : این پروفیل با استفاده از بست مولیون، به عنوان ستون افقی یا عمودی در داخل چهارچوب پنجره به کار می رود.
  4. پروفیل های جانبی : طیف گسترده ای از پروفیل ها که مکمل در و پنجره دوجداره آلومینیومی هستند. ازجمله: زوار شیشه دوجداره و سه جداره، پروفیل ۹۰ درجه، پروفیل ارتفاع دهنده، کانکتورها، پانل UPVCو…

مزایای درب و پنجره دوجداره آلومینیومی چیست؟

پروفیل آلومینیومی مقاوم‌ بوده و ارزان‌تر است. وزن پایینی دارد ولی استحکام بالایی دارند. در برابر نور آفتاب و شرایط جوی و محیطی مقاوم هستند. سازگار با محیط زیست هستند. تنوع در رنگ و طرح دارند و قیمت آنها مناسب است.

این ویژگی های مثبت سبب شده تا در و پنجره هایی با جنس الومینوم در ساختمان ها بطور گستره استفاده شوند.

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی چه انواعی دارند؟

1-درب و پنجره آلومینیومی نرمال: این نوع پنجره ها از اولین سری پنجره های الومینیومی بودند. 2-درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک: ترمال بریک به معنای شکست حرارتی است. جهت پایین آوردن ضریب انتقال حرارت در آلومینیوم، در این نوع پنجره پروفیل های آلومینیومی توسط نوارهای پلی آمید به هم متصل شده اند.

در و پنجره دوجداره آلومینیومی امروزه در رده ی محبوب ترین در و پنجره هایی است که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. این در و پنجره ها دارای دو نوع ترمال بریک و نرمال هستند که به معرفی آن ها می پردازیم.

1- درب و پنجره آلومینیومی نرمال Aluminum Doors & Window Normal

از اولین سری پنجره هایی بودند که در زمان قدیم بیشتر مورد استفاده قرار می گرفته است.  برای ساخت این نوع پنجره از میلگرد استفاده می کردند تا بتوانند آنها را با یکدیگر متصل کنند. این نوع پنجره ها قابلیت نصب انواع شیشه ها دوجداره داشتند اما قاب پنجره از قابلیت عایق بندی مناسب برخوردار نبودند و باعث اتلاف انرژی می شوند.

در و پنجره آلومینیومی ساده یا معمولی را با استفاده از پروفیل آلومینیومی اکسترود شده تولید و مونتاژ می کنند. پنجره های نرمال به نام دوجداره نیز معروف بودند اما در بررسی با استانداردهای در و پنجره دوجداره، ویژگی های این نوع در و پنجره مورد تایید قرار نگرفته و نام آن ها از دوجداره به آلومینیوم اختصاصی تغییر کرد.

از مزایای این نوع در و پنجره می توان به استحکام، تنوع در طرح و رنگ، قابلیت رنگ پذیری و ثبات در رنگ اشاره کرد.

سیستم های در و پنجره آلومینیومی نرمال از قسمت های اصلی و کلی زیر تشکیل می شوند:

مزایای درب و پنجره دوجداره آلومینیومی نرمال یا معمولی:

معایب درب و پنجره دوجداره آلومینیومی نرمال یا ساده

2- درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک Aluminum Doors & Window Thermal break

پنجره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک نوعی پنجره عایق در برابر حرارت است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ساخته شده است. ترمال بریک به معنای شکست حرارتی است و دلیل نام گذاری این نوع پنجره هم ساختار این نوع پنجره است. از آن جا که ضریب انتقال حرارت در آلومینیوم بالا است، در این نوع پنجره پروفیل های آلومینیومی توسط نوارهای پلی آمید به هم متصل شده اند. نوارهای پلی آمید از جنس الیاف شیشه متراکم هستند که قابلیت تحمل فشار و حرارت بالا را دارا بوده و با همین ویژگی عایق حرارتی ایجاد کرده و اتلاف انرژی را بسیار کم می کنند. بنابراین با این ساختار و استفاده از پنجره دوجداره شاهد عایقی دربرابر سرما، گرما، لرزش و صوت خواهید بود.

پنجره آلومینیومی دوجداره ترمال بریک با مزایایی که دارد نوع رایج پنجره ی انتخابی در ساختمان سازی است.

مزایای درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک الیت مزایای بسیاری دارد که باعث شده انتخاب بسیار مناسبی برای پنجره ساختمان باشد. این نوع پنجره نسبت به مدل نرمال دارای قیمت بالاتری است که البته این اختلاف قیمت هم، به دلایلی کاملا منطقی است، چراکه میزان وزن پروفیل آلومینیومی که در ساخت این نوع پنجرهها به کار می رود.

انواع سیستم های بازشونده در و پنجره

سیستم بازشونده ی در و پنجره های دوجداره آلومینیومی متفاوت هستند که در دسته بندی های مختلفی ساخته می شوند. از جمله:

کشویی

لولایی

واگنی

آکاردئونی

لیفت اند اسلاید

دو حالته

کلنگی

محوری

انواع شیشه برای درب و پنجره های آلومینیومی

شیشه در انواع مختلف تک جداره یا ساده، دوجداره، هوشمند و… تولید می شود.

 قیمت در و پنجره آلومینیومی

عوامل مختلفی بر قیمت پنجره دوجداره تاثیردارند.  هر کدام از این فاکتور ها دارای چند گزینه برای انتخاب می باشند که می توان بسته به میزان بودجه خود ، فاکتور مورد نظر را برای خرید و نصب پنجره دوجداره انتخاب کرد. برخی از فاکتورهای موثر در قیمت پنجره دوجداره به شرح زیر می باشند:

محاسبه وزن آلومینیوم خالص مصرفی جهت پنجره

 قیمت پلی آمید

محاسبه هزینه تولید

هزینه رنگ و آنادایز پنجره

محاسبه قمیت یراق آلات

هزینه حمل و نقل و نصب پنجره

نوع شیشه

ابعاد دقیق در و پنجره مورد نیاز

تعداد بازشو و یراق آلات

کیفیت تولید

دستگاه های مورد استفاده در ساخت

کیفیت جوش

شکل کاربردی پروفیل

سایر هزینه ها

چه عواملی در قیمت در و پنجره الومینیومی تاثیر دارند؟‌

عوامل مختلفی بر قیمت پنجره دوجداره تاثیردارند. برخی از فاکتورهای موثر در قیمت پنجره دوجداره شامل وزن آلومینیوم مصرفی، هزینه ساخت تولید و رنگ، محاسبه قمیت یراق آلات و شیشه، هزینه های نصب و حمل و نقل می باشد. در مقاله عوامل موثر بر قیمت ساخت در و پنجره آلومینیومی به تفصیل توضیح داده ایم.

 برای بررسی زیباترین و جدیدترین مدل‌های درب و پنجره آلومینیومی الیت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان الیت از هرگونه کمک و مشاوره به شما خوشنود خواهند شد. پس با ما تماس بگیرید.

 

عکس درب و پنجره دوجداره آلومینیوم

 

سخن پایانی

ما در شرکت پنجره دوجداره الیت فعالیت خودمان را در حوزه ی تولید و اجرای انواع نماهای مدرن ساختمانی شروع کرده ایم. ما اقدام به تولید بروزترین پنجره های دوجداره با استفاده از پروفیل های آلومینیومی به صورت اتوماتیک کرده ایم.

شما عزیزان می توانید برای سفارش و خرید در و پنجره دوجداره آلومینیومی با کارشناسان الیت تماس بگیرید.

خروج از نسخه موبایل