مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC

مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC

4/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله درب و پنجره آلومینیومی را با UPVC مقایسه و مزایای هر کدام را توضیح داده ایم. امروزه استفاده از پنجره های دوجداره بدلیل عایق بودن بسیار رواج یافته است. این در و پنجره ها انواع مختلفی دارند و دو نوع آلومینیومی و یو پی وی سی از پرکاربردترین انواع هستند. پنجره های آلومینیومی از لحاظ استحکام و مقاومت مشخصات بهتری دارند و از لحاظ ظاهری و رنگ بندی نیز از تنوع بالایی برخوردارند.

مزایای پنجره آلومینیوم

  • فلز آلومینیوم متریال قویتری در مقایسه با upvc است. پنجره‌های آلومینیومی با پروفیل باریکتر می‌تواند مستحکم تر باشد. همچنین برای در و پنجره‌های بزرگ در خانه های ویلایی بسیار مناسبی است. با توجه به استحکام کششی بیشتر، قاب آلومینیومی نازک‌تر در مقایسه با دیگر فریم‌ها، درب محکم‌تری را فراهم می کند.
  • آلومینیوم انعطاف‌پذیری بالاتری نسبت به upvc دارد. میتوان به راحتی پروفیل های الومینیومی را خم کاری کرد و حالت نیم دایره ای در آورد.
  • میتوان پروفیل های آلومینیومی را در انواع رنگ ها رنگ آمیزی کرد. امکان انتخاب طیف وسیعی از رنگ ها را نیز خواهید داشت. در پنجره‌های آنادایز شده از زیبایی بالایی برخوردار هستند.
  • فلز آلومینیوم مقاومت بسیار بالایی در شرایط خاص داراست. مقاومت بالا نسبت به رطوبت و زنگ زدگی و اسید ها و عدم اشتعال پذیری آن نسبت به پروفیل های یو پی وی سی از مزیت های الومینیوم است.
  • پنجره‌های آلومینیوم با محیط زیست سازگار هستند. می توان آنها را بازیافت کرد و آلومینیوم بازیافت شده نیز بسیار با کیفیت است.
  • فریم آلومینیومی مقاوم‌تر از چوب‌ یا آهن و یو‌پی‌وی‌سی و همچنین ارزان‌ است. میزان انقباض و انبساط کمتری در مقایسه با متریال نام‌برده داراست. همچنین در مقابل تغییر رنگ و تابش آفتاب وبارش باران و آلودگی هوا و گرد و غبار مقاوم است و غیر قابل اشتعال است.
  • ایمنی بالا در مقابل سرقت و زلزله از ویژگی این کالا است. پنجرههای آلومینیومی در مقابل ضربه مقاوم هستند و نمیشکنند.

مزایای استفاده از پنجره upvc

  • این پنجره‌ها عایق مناسب تری هستند.(البته جدیدا پنجره های آلومینیومی نیز با پروفیل ترمال بریک تولید میشوند که خاصیت عایق بالایی دارند.) می‌توانید با این انتخاب در مصرف انرژی (برق و گاز) صرفه‌جویی کنید.
  • پروفیل های UPVC دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است؛ طرح چوب، لمینیت و رنگ‌آمیزی متنوع به شما امکان طراحی و انتخاب بیشتری خواهد داد.
  • قیمت پنجره‌های پیویسی در مقایسه با آلومینیومی ارزانتر است.

با در نظر گرفتن مزایای هرکدام، میتوانید راحت تر مقایسه پنجره های آلومینیومی با UPVC را انجام دهید.

انواع پروفیل‌های آلومینیوم

پروفیل پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک:

پروفیل‌های ترمال بریک پروفیل‌هایی با شکست حرارتی هستند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که توسط تیغه‌های پلی‌آمید به هم متصل می‌شوند، تشکیل شده‌اند. پروفیل های آلومینیومی عایق در این روش از هدر رفت انرژی جلوگیری میکنند. پلی‌امید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می‌کند.

طول عمر بالا  و مقاومت و استحکام  بیشتر از دیگر مزایای پروفیل آلومینیوم دارای تیغه‌های پلی‌آمید هستند. تیغه پلی آمید در پروفیل پنجره های آلومینیومی ترمالبریک (Thermal break) مانع انتقال حرارت می‌شود. نتیجه استفاده از پروفیل های ترمال بریک، جلوگیری از انتقال گرما و سرما از خارج ساختمان به داخل محیط و بالعکس است. هزینه مصرف انرژی در ساختمان هایی که از در و پنجره آلومینیوم ترمال بریک استفاده میکنند به شدت کاهش می یابد.

پروفیل پنجره‌های آلومینیومی نرمال:

پروفیل‌های نرمال، پروفیل‌های الومینیومی با همه خصوصیات یاد شده از آلومینیوم است ولی فاقد قطعات پلی‌آمید است. این نوع در مقایسه با نوع ترمال عایق کمتری هستند و ضریب انتقال حرارت بالاتری دارند. همچنین استقامت پایین تری در مقایسه با پروفیل‌های ترمال بریک دارند.

کارشناسان ما در شرکت الیت میتوانند به شما در تصمیم گیری در انتخاب بهترین نوع درب و پنجره ( آلومینیومی یا UPVC ) کمک کنند. همچنین میتوانید از نمایشگاه شرکت الیت واقع در محل شرکت نیز بازدید کنید. جهت مشاوره رایگان در این زمینه با ما تماس بگیرید. 02179481دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 10 =