افسانه ها و حقایق درباره درب و پنجره های آلومینیومی

افسانه ها و حقایق درباره درب و پنجره های آلومینیومی

با افزایش نوآوری های خلاقانه ، خرید درب و پنجره دیگر به یک یا دو راه حل محدود نمی شود. چه به دنبال نصب پنجره‌هایی باشید که تدابیر ایمنی خانه‌ها و دفاتر شما را افزایش می‌دهد و یا به دنبال طرح درهایی هستید که ظرافت و شکوه را برای ایجاد یک ورودی مجلل فریاد می‌زند، می‌توانید پروفیل‌های درب و پنجره را بیابید که دقیقاً با حال و هوای فضای شما مطابقت دارد.

هنگامی که به کاتالوگ های در و پنجره الیت نگاه می کنید، ممکن است مشاهده کرده باشید که آلومینیوم به عنوان یکی از گزینه های انتخابی برای طراحی قاب های پیچیده و ساده در و پنجره ظاهر می شود. علیرغم داشتن موقعیت قابل توجهی در صنعت درب و پنجره، آلومینیوم به عنوان یک مصالح ساختمانی به دلیل افسانه های بسیاری که در مورد آن در اطراف شناور است، همچنان بحث برانگیز است.

هنگام استفاده از قاب های آلومینیومی برای درها و پنجره های خود، ممکن است نظرات متفاوتی در مورد مزایا و معایب آنها دریافت کنید که بیش از گذشته شما را گیج می کند. دلیل وجود نظرات مختلف در مورد درب و پنجره های آلومینیومی محبوبیت آنهاست. درست مانند هر شخص یا آیتم معروف دیگری، شایعات و افسانه های متعددی در مورد در و پنجره های آلومینیومی نیز منتشر می شود.

پروفیل آلومینیومی - برش پنجره الومینیوم

به دلیل استحکام و تطبیق پذیری بالا، آلومینیوم برای چندین دهه به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه، آلومینیوم تمام نیازهای پنجره و درب را پاسخگوست. با این حال، افسانه های متعددی درباره استفاده از آلومینیوم در قاب پنجره ها و درها وجود دارد. در اینجا چند افسانه که هنگام خرید درب و پنجره آلومینیومی باید از آنها دوری کنید را بیان میکنیم.

موارد نادرست در مورد درب و پنجره آلومینیومی

افسانه 1 – آلومینیوم نمیتواند عایق باشد

این یک افسانه رایج است که فلز بودن آلومینیوم، گرما یا خنکی فضای شما را حفظ نمی کند. در حالی که درها و پنجره‌های آلومینیومی به عایق‌های محفظه‌ای که در قاب‌های uPVC دیده می‌شود متکی نیستند، چندین بریک حرارتی روی آنها تعبیه شده است. ترمال بریک ها یک فضای کوچک یا یک پل بین نمای داخلی و خارجی پنجره ایجاد می کنند. از آنجایی که هوا رسانای ضعیفی است، از خروج گرما از اتاق شما جلوگیری می کند و قاب های آلومینیومی درب و پنجره از نظر انرژی کارآمد و عایق حرارتی هستند. برخی از تولیدکنندگان نیز پلی آمیدهای عایق مخصوص در قاب های آلومینیومی را برای ساختمان هایی که انرژی مصرفی صفر دارند، استفاده میکنند. برای تقویت عایق حرارتی، واشرهایی برای قاب درب و پنجره آلومینیومی نیز تعبیه شده است. بازتاب بالای تابش خورشید، آلومینیوم را برای اکثر موقعیت ها به یک موهبت تبدیل می کند.

افسانه 2 – پنجره آلومینیومی شیک و زیبا نیست

بسیاری از صاحبان خانه بر این باورند که الومینیوم یک ماده ارزان قیمت است که فاقد سبک و کلاس است. در حالی که این ممکن است برای پانل ها و ورق های آلومینیومی ارزان تر صادق باشد. قاب پنجره ها و درها که با استفاده از آلومینیوم طراحی شده اند، بسیار شیک هستند. درب ها و پنجره های آلومینیومی در انواع مختلفی از رنگ ها، طرح ها و سبک ها موجود هستند. زمان بسیاری از اینکه آلمینیوم فقط به رنگ نقره ای یا سفید و یا رنگ چوب عرضه می شد، گذشته است. امروزه فریم های آلومینیومی زغالی و خاکستری رنگ به طور فزاینده ای محبوب شده اند. پوشش پودری فرآیندی است که با استفاده از آن سازندگان می توانند قاب های آلومینیومی را تقریباً در هر رنگی که می خواهید رنگ آمیزی کنند. همچنین می‌توان فریم‌ها را با رنگ‌های مختلف اسپری کرد و تنوع آن‌ها را بیشتر کرد. بسته به سبک دکوراسیون دلخواه خود می توانید قاب مات یا براق را انتخاب کنید. علاوه بر این، چکش خواری آلومینیوم آن را بسیار قابل تنظیم می کند. اگر صاحب خانه ای با پنجره ها و درهای عجیب و غریب هستید، این فلز مفید است.

افسانه 3 – پنجره های آلومینیومی دوام و استحکام ندارند

شایعه های گسترده ای در مورد عدم استحکام یا دوام پایین آلومینیوم برای ایجاد امنیت به گوش میرسند؛ واقعیت اما کاملاً متفاوت است. آلمینیوم دارای قوی ترین یکپارچگی ساختاری در بین تمام فلزات دیگر در جهان است. همچنین به دلیل خواص ضد ضربه ای که دارد، می تواند بارهای سنگین را حمل کند و ساختار قاب در و پنجره شما را حفظ کند. درب‌ها و پنجره‌های آلومینیومی امروزی مجهز به سیستم‌های قفل چند نقطه‌ای عالی و شیشه‌های مقاوم هستند تا امنیت منازل و دفاتر شما را افزایش دهند.

ما فقط از آلومینیوم با کارایی بالا استفاده می کنیم که در طول زمان پوسیده یا خورده نمی شود و تاب برنمیدارند. آنها همچنین به گونه ای طراحی شده اند که در برابر گرد و غبار، اشعه ماوراء بنفش و موریانه مقاوم باشند و به حداقل نگهداری نیاز دارد. آنها قادر به مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید مانند باران، باد، برف، برف و گرما هستند. به دلیل زیبایی مدرن و استحکام چشمگیر خود، از آنها برای طراحی هر فضا اعم از هتل ها، دفاتر، سالن ها، بیمارستان ها یا نمایشگاه ها استفاده می شود.

پنجره آلومینیومی بزرگ با ویو رو به طبیعت و جنگل

افسانه 4 – پنجره ها و درهای آلومینیومی با ساختمان های قدیمی ناسازگار هستند

یکی از بهترین مزایای درب و پنجره های آلومینیومی این است که میتوان طیف وسیعی از رنگ را انتخاب نمود. این ویژگی باعث می شود که قاب های آلومینیومی برای جایگزینی پنجره های قدیمی در ساختمان های سنتی ایده آل باشند. در کل، آنها  به خوبی با خانه های سنتی تناسب دارند و حتی یک نمای مدرن را نیز اضافه می کنند.

افسانه 5 – آلومینیوم دوستدار محیط زیست نیست

زمانی که زباله های فلزی برای مدت طولانی در خاک یا آب باقی بمانند، می توانند حیات طبیعی را نیز از بین ببرند. با این حال، آلومینیوم یکی از آسان‌ترین فلزات برای بازیافت است. حتی ساده ترین واحدهای بازیافت واقع در سراسر جهان بازیافت آلومینوم را به طور منظم انجام می دهند. این ویژگی درب و پنجره های آلومینیومی را به یکی از پایدارترین گزینه ها از نظر زیست محیطی تبدیل می کند.

افسانه 6 – درب ها و پنجره های آلومینیومی بادوام نیستند

حتی اگر شیشه ای بزرگ به قاب های آلومینیومی باریک متصل باشد، آلومینیوم همچنان می تواند بار را تحمل کند. این پروفیل فلزی تحت نوسانات دما تاب نمی‌خورد، بنابراین مهم نیست خانه شما در کجا واقع شده است، چه در منطقه‌ای باشد که در تابستان‌ها آفتاب و گرما زیاد باشد یا در زمستان‌ها بسیار سرد باشد، ابعاد در و پنجره‌های آلومینیومی شما ثابت باقی می‌ماند. درب ها و پنجره های آلومینیومی می توانند تا سال ها همان استحکام و ابعاد را حفظ کنند.همچنین تضمین می کند که پنجره یا درب شما کاملاً به قاب چسبیده است و حداکثر آب بندی در برابر نفوذ آب و هوا وجود دارد.

افسانه 7 – نگهداری پنجره های آلومینیومی سخت است

این یکی از بی اساس ترین شایعات در مورد آلومینیوم است. به دلیل اینکه آلومینیوم یک فلز است، بسیاری آن را مستعد خوردگی و آسیب های آب و هوایی می دانند در صورتی که آلومینیوم در واقع کمتر از سایر فلزات واکنش پذیر است و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد. معمولاً ضد آب و هوا، مقاوم در برابر موریانه است و اجازه رشد آفات و حشرات را نمی دهد. شما حتی نیازی به رنگ آمیزی درب و پنجره های آلومینیومی خود ندارید تا آنها را از خوردگی دور نگه دارید. علیرغم اینکه فلز است، به راحتی پوسیده یا پوسته پوسته نمی شود. از این رو، برای اتاق ها و مناطقی که دائماً در معرض رطوبت هستند، مناسب است.

افسانه 8 – درها و پنجره های آلومینیومی امنیت ندارند

این یک تصور اشتباه است زیرا در واقع درها و پنجره های آلومینیومی امنیت بسیار بالایی را ارائه می دهند. درب و پنجره های آلومینیومی به دلیل دوام، یکپارچگی ساختاری و ساختار مستحکم، نمی توانند قربانی سارقین یا مزاحمان احتمالی شوند. آلومینیوم به عنوان یک ماده قوی است به همین دلیل می توان آن را با بسیاری از لوازم جانبی امنیتی مانند سیستم های قفل چند نقطه ای جفت کرد تا امنیت بالایی را برای شما و خانواده تان فراهم کند.

افسانه 9 – آلومینیوم دارای ضریب انبساط حرارتی پایینی است

عموماً فلزات دارای ضریب انبساط بالایی نیستند که منجر به انقباض و انبساط سریع آنها حتی با تغییرات جزئی دما می شود. این باعث می شود چندین فلز برای قاب در و پنجره حاوی شیشه نامناسب باشد. با این حال، آلومینیوم بسیار پایدار است و تغییرات جزئی دما بر وضعیت طبیعی قاب آلومینیومی تأثیر نمی گذارد. هنگام نصب پنجره ترمال بریک، احتمال انبساط یا انقباض آن ها کمتر است.

افسانه 10 – درها و پنجره های آلومینیومی قابلیت رنگرزی ندارند

این تصور غلط در بین مردم وجود دارد که آلومینیوم فقط در رنگ نقره‌ای خود موجود است و قابلیت رنگرزی ندارد. درها و پنجره‌های آلومینیومی الیت را می‌توان به شکل دلخواه شخصی‌سازی کرد و در رنگ‌هایی که می‌خواهید رنگ آمیزی کرد. از طریق فرآیند پوشش پودری، می توانید به درب و پنجره های آلومینیومی خود هر رنگی بدهید. اگر می‌خواهید درب‌ها و پنجره‌های آلومینیومی را برای خانه خود انتخاب کنید، طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها در رنگ، سبک و طرح متناسب با ساختمان و دکوراسیون خانه شما وجود دارد.

ساختمان با پنجره دوجداره آلومینیوم

پس از افشای افسانه ها در مورد درب و پنجره های آلومینیومی، بیایید مزایای بی شمار پنجره های درب آلومینیومی را درک کنیم. در سال‌های اخیر، آلومینیوم بخش معماری و طراحی داخلی را تحت تأثیر قرار داده است. نکات زیر به شما نشان می دهد که چرا آلومینیوم در میان معماران و طراحان داخلی مورد علاقه است.

چرا آلومینیوم بهترین انتخاب است؟

پنجره ها و درهای آلومینیومی نه تنها متریالی عالی برای املاک مسکونی هستند، بلکه فلزی ارزشمند برای هتل ها و ساختمان های تجاری و اداری نیز هستند. فواید آلومینیوم بسیار زیاد است. اجازه دهید هر یک از آنها را بررسی کنیم.

با دوام

به دلیل عملیات سطح تایید شده، درب ها و پنجره های آلومینیومی به راحتی پوسته پوسته نمی شوند و یا قاب در و پنجره تاب نمی خورد. همچنین به دلیل خاصیت مقاوم در برابر خوردگی آلومینیوم، زنگ نمی‌زنند. در نتیجه پنجره ها و درب های آلومینیومی عمر طولانی تری دارند. آلومینیوم در برابر آب و هوا مقاوم است و به راحتی می تواند شرایط آب و هوایی سخت را تحمل کند. حتی می تواند در برابر باران، باد و نور شدید خورشید بدون پوسیدگی یا تغییر رنگ مقاومت کند. براقیت آن تحت تأثیر اشعه های مضر UV قرار نمی گیرد.

علاوه بر این، آلومینیوم دارای خواص استثنایی مقاوم در برابر رطوبت است. از نفوذ آب به دیوارهایی که پنجره یا در را احاطه کرده اند جلوگیری می کند. این کار از تشکیل کپک در اطراف دیوار اتاق های هتل شما جلوگیری می کند.

مستحکم و قوی

آلومینیوم یک فلز بسیار قوی است. همچنین نسبت استحکام به وزن بالایی دارد که ایجاد فرورفتگی در آن را بسیار سخت می کند. همچنین یک فلز با چگالی کم است، به همین دلیل است که می توان قاب های آلومینیومی باریک و در عین حال محکم را برای پنجره ها و درها ساخت.

تعمیر و نگهداری کم

پنجره ها و درب های آلومینیومی علاوه بر دوام و استحکام بالا، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند. یک دستمال معمولی با یک پارچه تمیز آغشته به یک ماده تمیز کننده تمام چیزی است که با آن میتوانید قاب پنجره ها را تمیز کنید.

قابل بازیافت

در عصر جدید گام هایی برای ساختن محیطی پاک تر و سبزتر برداشته می شود. انتخاب در و پنجره های آلومینیومی یک تصمیم آگاهانه از نظر محیط زیست است زیرا آلومینیوم غیر سمی است و یک ماده 100٪ قابل بازیافت است. کارشناسان صنعت همچنین ادعا کرده اند که بازیافت آلومینیوم تنها به 5 درصد انرژی اولیه ای نیاز دارد که در زمان ساخت آن مصرف شده است. این امر آلومینیوم را به ماده ای سازگار با محیط زیست تبدیل می کند. علاوه بر این، پنجره ها و درهای آلومینیومی نیز دارای ردپای کربن پایینی هستند.

عایق گرما و سرما

با توجه به ظهور فناوری ترمال بریک، پنجره‌ها و درب‌های آلومینیومی مدرن به حفظ دمای بهینه اتاق در هر فصل کمک می‌کنند. آنها فضا را در زمستان گرم و در ماه‌های گرم‌تر خنک نگه می‌دارند. این باعث می شود اتاق ها و محیط ساختمان بدون توجه به فصل سال برای افراد راحت باشد.

عایق صوتی

اقامت یک مهمان در هتل شما می تواند به سرعت به یک تجربه تلخ تبدیل شود اگر صداهای بلند آرامش ساکنین را مختل کند. برای جلوگیری از این امر، هنگام انتخاب درب و پنجره باید عایق صوتی را در نظر گرفت. استفاده از پنجره ها و درب های آلومینیومی با پانل های شیشه ای دو جداره می تواند عایق صوتی بالایی را ارائه دهد. این تضمین می کند که مهمانان شما می توانند از حریم خصوصی خود لذت ببرند، بدون اینکه توسط صداهای بیرون مزاحم شوند.

درب المینیومی - درب بالکن و تراس

درب ها و پنجره های آلومینیومی با کارایی بالا با جدیدترین فناوری ترمال بریک طراحی شده اند که دارای محفظه های توخالی و شیشه پر شده با هوای عایق است تا ضریب انتقال گرما بر درب و پنجره های آلومینیومی بشدت کاهش یابد. در پنجره الیت، قاب‌های آلومینیومی دارای خواص مقاومت حرارتی عالی برای بهبود بهره‌وری انرژی در خانه‌ها و دفاتر شما هستند. آنها با جلوگیری از خروج گرما در تابستان و به دام انداختن گرما در طول زمستان برای حفظ فضای داخلی عالی به تنظیم دما کمک می کنند.

 

در پنجره های الیت، ما از آلومینیوم درجه یک برای تولید تمام درب ها و پنجره های آلومینیومی خود استفاده می کنیم. جهت خرید پنجره دوجداره آلومینیومی از فروشگاه آنلاین الیت بازدید نمایید. کارشناسان ما طرح های در و پنجره را با توجه به نیاز شما و فضای مسکونی یا تجاری شما طراحی می کنند. بعداً، ما قاب های آلومینیومی را مطابق با انتخاب شما تولید و سفارشی می کنیم. ما همچنین راه حل های کامل شیشه ای را ارائه می دهیم که جنبه هایی مانند امنیت و ایمنی ، بهره وری انرژی ، حفظ حریم خصوصی و کاهش نویز را پوشش می دهد. برای ساختن خانه ای که همیشه آرزویش را داشتید، همین امروز با ما تماس بگیرید 02179481

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سیزده =

عنوان های این صفحه