Site icon شرکت الیت (Elite)

درب و پنجره دو جداره

4.7 / 5 ( 4 امتیاز )

چند سالی است که با پیشرفت تکنولوژی درب و پنجره دو جداره به بازار عرضه شده است. این پنجره ها عایق صوتی و حرارتی بوده و به میزان قابل توجه از انتقال صدا و هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری می کنند.

درب و پنجره های قدیمی، آهنی بودند و بار اضافی بر ساختمان تحمیل میکردند. این در و پنجره ها به مرور زمان در اثر شرایط جوی دچار زنگ زدگی می شدند و هدر رفت انرژی بالایی داشتند. پروفیل های آلومینیومی و یو پی وی سی  درب دو جداره و پنجره دو جداره که اخیراً وارد بازار شده اند بسیار باکیفیت بوده و از مقاومت بالایی در برابر تغییرات جوی برخوردار هستند.

پنجره‌های دو جداره چیست؟

پنجره دوجداره یا چند جداره دارای دو  یا چند جدار مجزا می باشد. برای پنجره های دوجداره از شیشه های سکوریت، شیشه رفلکس، سند بلاست و … استفاده می شود همچنین در بین دو شیشه از گاز آرگون استفاده می شود. این نوع از پنجره ها پروفیل شان می تواند از جنس یو پی وی سی و آلومینیوم باشد. اساس پنجره دو جداره بر پایه شیشه دو جداره و همچنین طراحی پروفیل قاب پنجره است. باعث بهبود خواص عایق بودن این نوع پنجره ها میشود.

پنجره عایق به پنجره‌هایی گفته می‌شود که معمولاً با نام پنجره دو جداره یا شیشه دو جداره یا پنجره سه جداره شناخته می‌شوند. این پنجره‌ها از نظر انتقال حرارت نسبت به نمونه‌های سنتی (پنجره‌های فلزی) عایق‌تر هستند. پنجره‌های عایق دو یا سه قاب شیشه‌ای هستند که به وسیلهٔ هوا یا دیگر گازها برای کاهش انتقال حرارت جدا شده‌اند.

ویژگی های پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره از شیشه های دو جداره با فریم از جنس الومینیوم یا UPVC ساخته می شود. از ویژگی های در و پنجره دوجداره می توان به وزن سبک، مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات جوی و عدم اشتعال پذیری اشاره نمود.

در این نوع پنجره دو یا چند لایه شیشه به کمک نوار اسپیسر که دور تا دور آنها قرار گرفته از همدیگر جدا شده اند و فضای بین شیشه ها با هوا یا گاز آرگون و یا SF۶ پر می شود. اسپیسرها اصولا از جنس آلومینیوم هستند که درون آنها با ماده سیلیکا ژل که نوعی رطوبت گیر است و رطوبت هوای بین دو شیشه را جذب می کند پر شده است.

استفاده از پنجره دوجداره بیشتر شده و در ساختمان های نوساز از این نوع پنجره ها استفاده می شود. پنجره های دوجداره عایق خوبی برای صدا و صوت و حرارت می باشد و از هدر رفت انرژی و انتقال صوت و صدا جلوگیری می کند. پنجره های جدید یا همان دوجداره، یو پی وی سی هستند که بسیار با کیفیت، مقاوم و بادوام هستند.

پنجره های دوجداره فریم UPVC دارند که وزن سبکی دارند و از دیگر ویژگی های این پنجره ها عدم اشتعال زا بودن آن ها می باشد. پنجره های دوجداره با گذشت زمان و تغییرات آب و هوایی دچار تغییر و زنگ زدگی نمی شوند و امنیت این پنجره ها بسیار بالا است. در بین دو شیشه با گاز آرگون پر می شود که از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند که در هزینه های انرژی می تواند صرفه جویی کند. پنجره های دوجداره از آلودگی های صوتی هم جلوگیری می کند که برای بسیاری از مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است.

پنجره دوجداره به دلیل نوع ساختار، آب و گرد و خاک در آن به راحتی نفوذ نمی کند و از ورود بسیاری از آلودگی ها جلوگیری می شود. پنجره های دوجداره از نفوذ بیش از اندازه ی نور خورشید جلوگیری می کند و همچنین باعث تغییر رنگ در این نوع نمی شود. از لحاظ ظاهری پنجره های دوجداره زیبا تر و مدرن تر از پنجره های قدیمی هستند و برای مشتریان جذابیت بیشتری دارد.

مزایای در و پنجره دو جداره

معایب پنجره دوجداره

مشخصات بهترین در دوجداره و پنجره دوجداره چیست؟

پنجره ای که بیشتر عایق صوت و حرارت باشد، مناسب تر است زیرا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. به طور کلی یک پنجره دو جداره خوب با عوامل زیر مورد سنجش قرار می گیرد:

 

ویژگی های متریال استفاده شده

نوع شیشه مورد استفاده

در انتخاب شیشه دوجداره باید بسیار دقت کرد. 80 درصد یک پنجره دو جداره را شیشه دو جداره تشکیل می دهد. حداقل استاندارد لازم برای شیشه دو جداره، 6 میل و 4 میل ساده است، که با توجه به مقدار آلودگی صوتی و میزان گرما و سرما می توان از شیشه های دو جداره با ترکیب های متفاوت بر اساس شرایط بهره برد.

نوع یراق آلات

پیشرفت تکنولوژی در زمینه قفل و یراق آلات درب و پنجره دوجداره، باعث شده است که این نوع در و پنجره‌ ها از نظر امنیتی در تراز بالایی قرار بگیرند. طرح ‌های ایمن یراق آلات پنجره دوجداره معمولا به شکلی است، که این در و پنجره ها را از چهار جهت قفل کرده و امنیت فوق‌العاده‌ای به آن‌ها می‌بخشد.

این درب و پنجره‌ها در عین حال به راحتی فقط با چرخش آسان یک دستگیره و به وسیله قفل‌هایی به شکل قارچی به قاب‌هایشان محکم می‌شوند. همین امر سبب افزایش ایمنی در و پنجره دو جداره می‌شود. صنعت تولید یراق آلات درب و پنجره، همواره در حال توسعه و نوآوری است و همین موضوع منجر به تولید یراق آلات با تنوع فراوانی شده است.

نکته بسیار مهمی که در تهیه یراق آلات باید به آن توجه کرد، بحث استفاده از یراق آلات استاندارد است که باید با عرض، ارتفاع و وزن بازشو متناسب باشد. بدین معنا که باید یراق آلاتی انتخاب شود که با ابعاد و وزن پنجره متناسب است.

به طور کلی یراق آلات در و پنجره دوجداره شامل یراق تک حالته، یراق دو حالته، یراق کشویی و یراق تاشو است. این یراق آلات بسیار مستحکم هستند و در درجه بالایی از نظر ماندگاری متریال قرار دارند.

لاستیک های آب بندی

معمولا لاستیک ‌های درزگیری که در پروفیل ‌های مختلف به کار می‌روند، نقش مهمی در عایق‌ بندی و درزگیری پنجره دو جداره دارند. این امر به دلیل موادی است، که در ساخت این نوع لاستیک‌ ها استفاده می‌شود. نقش لاستیک های آب بندی در پنجره دو جداره همانند نقش لاستیک های درب یخچال است.

نقش اصلی لاستیک ‌های درزگیر، محکم کردن و جلوگیری کردن از تبادل حرارت و صدا می‌باشد.

 

مهمترین فاکتورها برای معرفی بهترین پنجره عایق

بهترین برند پنجره دوجداره

مارک های مختلفی از پنجره دوجداره در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند و دارای قیمت های مختلفی هستند. یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین پنجره دوجداره آلومینیومی، برند آن می باشد. شرکت الیت با بهره گیری از متخصصان و استفاده از بهترین پروفیل ها و شیشه ها یکی از بهترین برند ها در زمینه تولید و نصب درب و پنجره های آلومینیومی می باشد.

 

انواع پنجره دو جداره

 

تعمیر و نگهداری

خرید درب و پنجره دوجداره

در هنگام خرید این نوع پنجره توجه به یکسری نکات امری بسیار ضروری است. هنگامی که به مراکز فروش پنجره دوجداره مراجعه می کنید حتماً به موارد زیر دقت کنید.

قیمت پنجره چندجداره

عوامل متعددی در قیمت پنجره دوجداره تاثیرگذار هستند که در ذیل به آن ها می پردازیم.

 

 نصب و خدمات پس از فروش الیت

چنانچه تمام موارد گفته شده رعایت شود بهترین پنجره دوجداره تولید خواهد شد. اما باید توجه داشته باشید که در صورت نصب و اجرای غیر استاندارد ممکن است تمام زحمات شما از بین برود.

از مهم ترین نکاتی که در زمان اجرا و نصب باید رعایت شود، اندازه گیری استاندارد در و پنجره ها است. اندازه گیری در و پنجره ها نباید کیپ باشد به این خاطر که از رگلاژ خارج نشود. وقتی در ساختمان دو متریال با دو ضریب انبساط متفاوت در کنار هم قرار میگیرند می بایست یک درز انقطاع استاندارد داشته باشند که در اثر انبساط فشار وارده پنجره را از رگلاژ خارج نکند. فاصله استاندارد از هر طرف 5 میلی متر می باشد.

جهت نصب در و پنجره ساختمان با کارشناسان الیت تماس بگیرید.

 

ما در این مقاله به معرفی پنجره دوجداره، انواع و مدل های آن و همچنین مزایا و معایب آن پرداختیم. همانطور که گفتیم این پنجره ها عایق صوتی و حرارتی خوبی بوده و از ورود و خروج صدا و همچنین هوای گرم و سرد از ساختمان جلوگیری می کند. امیدواریم این مطلب به شما عزیزان در انتخاب پنجره ای با کیفیت و مناسب کمک کرده باشد.

همان‌طور که مشاهده کردید در تمام اجزای پنجره امکان ارائه جنس بی‌کیفیت وجود دارد. پس باید آگاهانه انتخاب کنید و خرید خود را از یک شرکت مورد اطمینان و معتبر در زمینه درب و پنجره انجام دهید.

 

خروج از نسخه موبایل