نماد سایت شرکت الیت (Elite)

انواع سیستم های بازشو پنجره و درب

4.5/5 - (2 امتیاز)

امروزه استفاده از درب و پنجره دوجداره آلومینیومی متداول شده است. پنجره های دوجداره با توجه به محل و کاربری به روش های متفاوتی می تواند باز شود. در این مقاله انواع بازشو های پنجره را بصورت مختصر توضیح داده ایم و عکس انواع بازشو را میتوانید مشاهده نمایید.

سیستم بازشو تک حالته

این نوع ساده ترین شکل بازشو است. بر روی محور عمودی میچرخد و دارای بازشوی 180 درجه می باشد.


بازشوی دوحالته

هم روی محور افقی و هم عمودی با یک دستگیره عمل می کند و قابل باز و بسته شدن است. بازشو دو حالته در ساخت پنجره های آلومینیومی ساختمان بکار می رود.

پنجره کشویی

از محبوب ترین مدل های بازشو می باشد که لنگه ها به صورت موازی و روی ریل مربوط به خود حرکت میکنند. این سیستم فضای از محیط خانه را اشغال نمیکند و برای پنجره های دارای پرده مزاحمت ایجاد نمیکند.

سیستم بازشوی آکاردئونی

مانند دیواری عایق است که امکان جابجایی و کنار رفتن را دارد. درب ها یا پنجره ها بصورت صفحه ای روی هم قرار میگیرند. از درب های اکاردئونی معمولا برای ویلا ها استفاده میشود.

بازشوی فولکس واگنی

سیستم بازشوی واگنی به صورت ریلی بوده است و مانند ماشین سواری فولکس عمل می کند. این نوع بازشو ها معمولا متداول نیستند.

پنجره دوجداره مدل فرانسوی

در این مدل دو لنگه کنار هم قرار میگیرند طوری که دستگیره های هر دو کنار هم قرار بگیرند. بازشوی فرانسوی برای پنجره های رو به حیاط و ویلا مناسب است.

پنجره سایبانی

پنجره سایبانی Awning Window در برخی از موارد خاص کاربرد دارد و معمولا در حمام و سرویس های بهداشتی استفاده میشود. همچنین در زیرزمین که پنجره در ارتفاع بالا قرار می گیرد این نوع پنجره نصب می شود.

 

بازشوی پنجره دوجداره مدل کلنگی

به بازشویی گفته می شود که (مانند حرکت کلنگ) تنها از بالا یا پایین باز می شود. این مدل برای سرویس بهداشتی و راه پله استفاده میشود.

پنجره محوری

این پنجره بر روی قطر دایره میچرخد. بازشونده محوری از بهترین حالات بازشو برای پنجره های آلومینیومی دایره ای شکل می باشد.

خروج از نسخه موبایل