پنجره کشویی - پروفیل آلومینیومی پنجره کشویی

پنجره دوجداره کشویی (پنجره آلومینیومی ریلی)

پنجره دوجداره کشویی یا پنجره ریلی از پراستفاده ترین انواع پنجره دوجداره آلومینیومی است. پنجره های کشوئی برای فضاهای کوچک که امکان باز شدن لنگه بازشو وجود ندارد، بسیار مناسب است.

پنجره دوجداره ریلی از نوعی پروفیل ریلی شکل ساخته شده که لنگه بازشو با غلطک روی آن حرکت می کند. بین پروفیل فریم(ثابت) و پروفیل لنگه(متحرک)، غلطک هایی برای آسان شدن حرکت لنگه بازشو قرار می گیرد.

 

پنجره دوجداره کشویی

پنجره های کشویی از مدل های بسیار رایج  و پر استفاده هستند، که با پروفیل های آلومینیومی و upvc قابل تهیه اند. پنجره کشویی آلومینیومی از یک پروفیل قاب ثابت یا فریم ساخته شده که لنگه بازشو به صورت کشویی و با یک غلطک روی آن قرار دارد و حرکت می کند. باز و بسته شدن آن به صورت کشویی انجام می شود و می تواند یک لنگه یا دو لنگه باشد.

 پنجره کشویی یک لنگه بازشو

دارای یک لنگه متحرک است که به سمت چپ یا راست حرکت می کند.

پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی یک لنگه بازشو - پنجره ریلی 

پنجره دوجداره کشویی دو لنگه بازشو

 دارای دو لنگه متحرک است و می توان هر یک را به صورت جداگانه باز یا بسته کرد. بنابراین اگر تهویه و دسترسی بیشتری به فضای بیرون می خواهید، پنجره کشویی دو لنگه بازشو مناسب تر است .

پنجره دوجداره کشویی دو لنگه بازشو

هم چنین درب های کشویی دو لنگه بازشو نیز قابلیت رفت و آمد بیشتری دارند. به طور کلی انتخاب بین پنجره کشویی یک لنگه بازشو و دو لنگه بازشو ، بسته به سلیقه و نیاز مشتری است.

در پنجره دوجداره کشویی باید عرض لنگه بازشو، حداقل یک سوم ارتفاع آن باشد تا مانع از افتادن لنگه و خارج شدن آن از ریل شود. جهت نظافت باید لنگه بازشو را از چارچوب فریم خارج کنیم. سپس لنگه بازشو را به سمت بالا بلند کرده، آن را از ریل پایین خارج کنید. 

 

قیمت پنجره دوجداره کشویی آلومینیومی

مواردی مختلفی بر روی قیمت پنجره دوجداره ریلی تاثیرگذار است. مدل پنجره دوجداره، نوع پروفیل مصرفی، ارتفاع و عرض و نوع یراق آلات و قیمت شیشه دوجداره از جمله مهمترین عوامل برای محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی هستند. هزینه حمل و نقل و همچنین هزینه نصب نیز روی قیمت تمام شده اثر میگذارند.

اصلی ترین عامل تاثیرگذار در قیمت پنجره ریلی وزن پروفیل کشویی مصرفی است. پروفیل کشویی از پروفیل های دیگر بزرگتر است. قیمت پروفیل و یراق کشویی نسبت به بازشو لولایی متفاوت است. البته قیمت یراق کشویی تقریبا (کمی بالاتر) هم قیمت یراق پنجره تک حالته است.

غلطک های مورد استفاده در پنجره دوجداره ریلی تمامی وزن شیشه و لنگه بازشو را روی خود دارند. توصیه میشود برای پایین آوردن قیمت از غلطک های کشویی بی کیفیت هرگز استفاده نکنید زیرا که با گذشت زمان به کارکرد آن آسیب می زنند.

 

برای محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره کشویی به این لینک بروید.

 

انواع پروفیل آلومینیومی بازشو کشویی 

انواع مختلفی از پروفیل های آلومینیومی کشویی وجود دارند. به دو دسته تک ریل و جفت ریل تقسیم بندی میشوند. تفاوت پنجره دو جداره جفت ریل و تک ریل در این است که عایق بندی تک ریل بهتر از جفت ریل است. همچنین عرض سطح مقطع پروفیل تک ریل بزرگتر از جفت ریل است. پنجره تک ریل و جفت ریل دارای یراق آلات یکسان هستند و قابلیت استفاده از شیشه تک جداره، دوجداره و سه جداره را دارند.

قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو در پنجره جفت ریل وجود دارد. قیمت پروفیل کشویی تک ریل از قیمت پروفیل دو جداره کشویی جفت ریل بیشتر است.

 

عایق بندی پنجره دوجداره ریلی

عایق بندی پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی ریلی به دلیل وجود حالت ریلی و منافذ بین غلطک ها از عایق بندی کمتری نسبت به دیگر حالت های بازشو دارد. اما نسبت به پنجره های قدیمی آهنی، چوبی یا آلومینیومی دارای عایق بندی بالاتری است.

برای عایق بندی بهتر پنجره الیت از نوارهای هوابندی، نوار درزگیر مویی استفاده می شود. نوار مویی در حد فاصل لنگه و فریم کشویی قرار می گیرد و عایق بندی را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

قیمت پنجره دوجداره کشویی

 

مزایای پنجره کشویی

1- بازشوی پنجره دوجداره کشویی آسان است و چون بصورت خطی باز و بسته میشوند، فضایی را اشغال نمیکند. به دلیل ریلی بودن آن از محبوب ترین پنجره هاست.

2- مدل کشویی الومینیومی نسبت به مدل های لولایی برای فضاهای کوچک مانند سرویس بهداشتی، اتاق های کوچک و… بسیار مناسب تر هستند.

3- این درب و پنجره ها برای پرده های نصب شده مزاحمتی ایجاد نمیکند.  

4- سیستم بازشو ریلی برای آشپزخانه ها که نیاز به تهویه بیشتری دارد و همچنین خانه هایی که بالکن کوچکی دارد مناسب است.

5- امکان نصب توری پلیسه و ثابت را دارد.

6- قیمت پنجره دوجداره کشوئی متوسط است.

 

معایب پنجره کشویی 

1- این نوع پنجره ها نسبت به بازشو لولایی، عایق بندی ضعیف تری دارند.

2- تمیز کردن  آنها کمی سخت تر از انواع دیگر است.

3- پنجره های ریلی برای مناطق پر سر و صدا و مناطق پر گرد و غبار مناسب نمی باشد.

4- حداقل عرض برای پنجره کشوئی ریلی در هر مکان 1 متر می باشد.

چگونه معایب پنجره دوجداره ریلی را برطرف کنیم؟

۱- اگر پنجره ریلی می خواهید حتما از یراق roto آلمان استفاده کنید. ۲- ارتقاع پنجره خود را هرگز بالاتر از ۲/۱۰ در نظر نگیرید. ۳- جهت ابعاد بزرگ از آلومینویم استفاده نمایید. ۴-قسمت فیکس را هم بازشو مخفی بذارید تا امکان تمییز کردن هر دو شیشه مهیا گردد.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + سیزده =

عنوان های این صفحه